Ceny nieruchomości w Szczecinie

ekspert finansowy w szczecinie - budowa domu

Sytuacja na rynku

Nieruchomości wciąż drożeją, zwłaszcza te na rynku wtórnym. W Szczecinie, zgodnie z danymi z portalu otodom.pl , ceny  mieszkań na rynku wtórnym wzrosły nawet o 10% względem poprzedniego kwartału. Wielu kredytobiorców decyduje się na zakup mieszkania pod wynajem, co  z jest jednym z czynników wpływających na taką sytuację. Popyt na inwestycje pod wynajem ma z pewnością związek z dużą liczbą nowych osób na rynku pracy, w tym wielu emigrantów z Ukrainy.  W takiej sytuacji zakup na rynku pierwotnym może się wydawać ciekawym kierunkiem.

Transakcje z deweloperami pod wieloma względami są bezpieczniejsze, niż te z osobami prywatnymi.  Deweloperzy często nie wymagają zadatku i są elastyczni jeśli chodzi o termin realizacji transakcji, co w przypadku zakupu kredytowego jest niezwykle istotne.  Zadyszka na rynku wtórnym wpływa zaś na niecierpliwość i duże wymagania osób prywatnych sprzedających mieszkanie. Zbywcy często oczekują wysokich zadatków i krótkich terminów realizacji zakupu. Warto mieć to na uwadze biorąc kredyt, gdyż przy dużym ruchu na rynku nieruchomości znacznie wydłuża się proces kredytowy, zwłaszcza w bankach z najlepszą ofertą.

Stopy procentowe

Kolejną istotną kwestią są stopy procentowe. Zgodnie z komentarzami ekspertów i polityków, możemy oczekiwać, że planowany wzrost stóp nastąpi nie wcześniej niż na koniec 2019 roku. Jest to ważna informacja ze względu na wpływ oprocentowania na zdolność kredytową, która może okazać się sporym problemem przy obecnym poziomie cen nieruchomości.

Porada eksperta finansowego

Jeżeli planujesz zakup nieruchomości w najbliższym czasie i chcesz dokładnie przeanalizować sytuację na rynku przed podjęciem decyzji, to zapraszam na spotkanie. Pomogę Ci uzyskać wiedzę pozwalającą dokonać odpowiedniego wyboru i zrealizować transakcję bezpiecznie i korzystnie.

Moja usługa jest dla Ciebie bezpłatna.

Więcej na Bankier.pl